دسته‌بندی نشده

انواع چرخ دنده و کاربرد آن

انواع چرخ دنده

بطور کلی انواع چرخ دنده ها وظیفه انتقال نیرو را در حالت دورانی بر عهده دارند.چرخ دنده ها در انواع مختلفی وجود دارند که عبارتند از دنده زنجیر و دنده شانه ای(دنده مدول) که هر کدام از این نوع دنده ها کاربرد خاص خود را دارند.همچنین محاسبه چرخ دنده مناسب نیز خود اصولی دارد که باید مورد توجه قرار گیردتاریخچه استفاده از چرخ دنده های بسیار باستانی است و به زمان قبل از میلاد در یونان باستان باز میگردد.جهت مطالعه در مورد انواع چرخ دنده با ما همراه باشید.

این مقاله بر روی انواع چرخ دنده ها ،تحقیق درباره انواع مختلف موجود و توضیح عملکرد و مکانیزم هر یک متمرکز است.همچنین مقاله کاملی با نام چرخ دنده در وبسیایت صنعتگران موجو است.

انواع چرخ دنده ها و کاربرد های آنها

انوع چرخ دنده ها و خصوصیات مکانیکی آنها به طور گسترده برای انتقال حرکت و نیرو در انواع دستگاه های مکانیکی مانند ساعت ها ، دستگاه ها و تجهیزات و کاهش یا افزایش سرعت و گشتاور در انواع دستگاه های اتوماتیک از جمله اتومبیل ، موتورسیکلت و ماشین آلات استفاده می شود.هر یک از این چرخ دنده ها رفتارها و مزایای مختلفی را ارائه می دهند ، اما الزامات و مشخصات مورد نیاز یک حرکت خاص یا برنامه انتقال قدرت مشخص می کند که کدام نوع دنده برای استفاده مناسب است.

مشخصات طراحی انواع چرخ دنده

انواع چرخ دنده ها تنوعی در طرح ها ، ساخت و پیکربندی ها متناسب با طیف گسترده ای از صنایع و کاربردها در دسترس هستند. این ویژگی های مختلف باعث می شود تا چرخ دنده ها به چندین روش مختلف طبقه بندی و دسته بندی شوند که شامل موارد زیر می شود:
• شکل دنده
• طراحی و ساخت دندان دنده ای
• پیکربندی محورهای دنده

انواع چرخ دنده از نظر شکل

انواع چرخ دنده ها دایره ای هستند – یعنی دنده های در اطراف یک بدنه دنده ای استوانه ای شکل با صورت گرد قرار گرفته اند – اما برخی از انواع چرخ دنده های غیر دایره ای نیز موجود هستند. این چرخ دنده ها می توانند صورتهای بیضی ، مثلثی و مربع شکل داشته باشند.
دستگاه ها و سیستم هایی که از چرخ دنده های دایره ای استفاده می کنند در نسبت دنده (یعنی نسبت خروجی به ورودی) بیان شده – برای سرعت چرخش و گشتاور همخوانی دارند. ثابت بودن نسبت دنده به این معنی است که وقتی ورودی یکسانی داده می شود (سرعت یا گشتاور) ، دستگاه یا سیستم به طور مداوم سرعت خروجی و گشتاور یکسانی را ارائه می دهد.
از طرف دیگر ، دستگاه ها و سیستم هایی که از انواع چرخ دنده های غیر چرخان استفاده می کنند ، نسبت سرعت و گشتاور متغیر را تجربه می کنند. سرعت و گشتاور متغیر ، چرخ دنده های غیر چرخان را قادر می سازد تا نیازهای خاص یا غیر خطی حرکت ، مانند افزایش متناوب و سرعت خروجی پایین تر ، سرعت های چندگانه و حرکت معکوس را برآورده کنند. علاوه بر این ، چرخ دنده های خطی مانند دنده های دنده ای می توانند حرکت چرخشی چرخ دنده محرک را به حرکت تعویض دنده (یا مجموعه ای از حرکت ترجمه و چرخش) دنده های محرک تبدیل کنند.

انواع چرخ دنده ها از نظر نوع ساخت:

چرخ دنده ها از نظر نوع طراحی و شکل ساخت نیز مدل ها متفاوت دارند که عبارتند از مدلهایی که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

چرخ دندانه دار

انواع چرخ دنده های متحرک نیرو را از طریق شافت های موازی منتقل می کنند. دندانه های چرخ دنده موازی با محور شافت هستند. این امر منجر به تولید انواع چرخ دنده های بارشی شعاعی روی شافت می شود اما بارهای محوری را ایجاد نمی کند. چرخ دنده های خار دارای سر و صدایی بیشتر از چرخ دنده های مارپیچی هستند زیرا با یک خط تماس بین دندان ها کار می کنند. همانطور که دندان از طریق یک وب می چرخد ​​، از تماس با یک دندان خارج می شود و به دندان بعدی تسریع می شود. این تفاوت با چرخ دنده های مارپیچ دارد که دندان تماسی بیشتری دارند و گشتاور را به نرمی انتقال می دهند.

انواع چرخ دنده
دنده مارپیچ

انواع چرخ دنده های مارپیچ ، برخلاف چرخ دنده های موج دار ، دارای دندانه هایی هستند که در یک زاویه نسبت به شافت قرار دارند. این امر باعث می شود که بیش از یک دندان در هنگام کار در تماس باشد و چرخ دنده های مارپیچ قادر به حمل بار بیشتر از چرخ دنده های خار هستند. با توجه به تقسیم بار بین دندان ها ، این ترتیب همچنین به چرخ دنده های مارپیچ اجازه می دهد تا نرمتر و ساکت تر از چرخ دنده های خار باشند. چرخ دنده های مارپیچی در هنگام کار یک بار رانش ایجاد می کنند که هنگام استفاده باید مورد توجه قرار گیرد. بیشتر درایوهای دنده بسته از چرخ دنده های مارپیچ استفاده می کنند.

دنده مارپیچ

دنده مارپیچ دوتایی

انواع چرخ دنده های مارپیچ دوتایی نوع دیگری از چرخ دنده های مارپیچ است که در آن دو صورت مارپیچ در کنار یکدیگر قرار می گیرند و شکاف آنها را جدا می کند. هر صورت دارای زوایای مارپیچی یکسان اما متضاد است. استفاده از یک گروه دنده ای مارپیچ دوتایی بارهای رانش را از بین می برد و پتانسیل تداخل بیشتر دندان و عملکرد نرمتر را فراهم می کند. مانند دنده های مارپیچ ، از چرخ دنده های مارپیچ دوگانه معمولاً در موتورهای دنده بسته استفاده می شود.

دنده مارپیچ دوبل

چرخ دنده شاه ماهی

انواع چرخ دنده های سیم پیچ مانند چرخ دنده های مارپیچ دوتایی هستند ، اما فاقد شکاف جدا کننده دو صورت مارپیچ هستند. چرخ دنده های سیم پیچ معمولاً کوچکتر از مارپیچ دوگانه مشابه هستند و برای کاربردهای شوک و لرزش بسیار مناسب هستند. به دلیل مشکلات ساخت و هزینه زیاد اغلب از چرخ دنده های سیم پیچ استفاده نمی شود.

چرخ دنده شاه ماهی

دنده اریب

انواع چرخ دنده های اریب معمولاً برای انتقال نیرو بین شافت هایی که با زاویه ۹۰ درجه قطع می شوند استفاده می شود. آنها در برنامه هایی که به یک چرخ دنده زاویه راست نیاز است استفاده می شوند. چرخ دنده های اریب عموماً هزینه بیشتری دارند و به اندازه آرایش شافت موازی قادر به انتقال گشتاور در هر اندازه نیستند.

انواع چرخ دنده اریب

کرم دنده ای

انواع چرخ دنده های کرم نیرو را از طریق زاویه های راست روی شافت های غیر متقاطع منتقل می کنند. چرخ دنده های کرم یک بار رانش تولید می کنند و برای کاربردهای با ضربه بالا خوب هستند اما در مقایسه با چرخ دنده های دیگر بازده بسیار کمی دارند. به دلیل همین کارایی کم ، اغلب در کاربردهای کم اسب استفاده می شود.

کرم دنده ای

دنده هیپوئید

انواع چرخ دنده هایپوئید شباهت زیادی به یک چرخ دنده مورب مارپیچی دارند اما روی شافت هایی کار می کنند که از هم تلاقی ندارند ، این مورد در مورد چرخ دنده های مارپیچ مارپیچ وجود دارد. در آرایش هیپوئید به دلیل اینکه پایه در صفحه ای متفاوت از چرخ دنده تنظیم می شود ، شافت ها توسط یاتاقان های دو سر شافت پشتیبانی می شوند.

چرخ دنده هیپوئید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.